Stancja to w wielu sytuacjach życiowych rozwiązanie absolutnie niezbędne.

Najlepiej wiedzą o tym choćby studenci, którzy na czas nauki muszą posiadać w miarę niedrogie zakwaterowanie. Wiele osób, stawiając pierwsze kroki w dorosłość decyduje się na wynajem kawalerki. Nie jest to wprawdzie wyjście najbardziej komfortowe, jednak z pewnością znacznie tańsze niż wybór 2-pokojowego mieszkania w dużym mieście.

Kupić czy wynająć - co się bardziej opłaca?
Wysokie ceny mieszkań na rynku nieruchomości zmuszają wiele osób do wstrzymania się z zakupem własnego lokum na rzecz wynajmu. Jest to rozwiązanie korzystne, szczególnie wówczas, gdy pozostaliśmy bez żadnych wyjść awaryjnych, nie chcemy także dłużej mieszkać pod jednym dachem z rodzicami. W perspektywie długoterminowej jest to dobry sposób na szybkie i sprawne usamodzielnienie się. Ponadto, jeśli koszty wynajmu nadal okażą się dla nas zbyt duże, możemy pomyśleć o podzieleniu ich na kilka osób poprzez ulokowanie w danym mieszkaniu współlokatorów. Zdecydowanie łatwiej będzie wówczas sprostać codziennym wydatkom, ale także domowym obowiązkom. Sprawiedliwy grafik dzielący czynności pomiędzy mieszkańców może okazać się wybawieniem dla osób posiadających bardzo ograniczone zasoby czasu, dla których posprzątanie całego mieszkania jest zbyt uciążliwe i czasochłonne. 

Mieszkanie do wynajęcia w Warszawie - na co warto zwrócić uwagę?
Rynek nieruchomości w stolicy naszego kraju jest imponujący. Znalezienie mieszkania do wynajęcia w Warszawie nie powinno sprawiać większego problemu. Jednak wybór tego idealnego lokum, które stanie się naszym nowym domem wymaga odrobiny wysiłku i cierpliwości. Warto dokładnie przejrzeć wszystkie oferty dostępne zarówno w Internecie, jak i w prasie lokalnej, a następnie umówić się na obejrzenie lokalu. Dokładne sprawdzenie, jak mieszkanie prezentuje się na żywo, w jakim stanie znajdują się podstawowe sprzęty użytku domowego i co będziemy mieć zaoferowane w cenie najmu są równie ważne, jak dzielnica, w której dany lokal się znajduje. Warto wziąć pod uwagę wszystkie te czynniki, zanim ostatecznie zdecydujemy się na podpisanie umowy z właścicielem.

Zdjęcia naszego reportera

nieruchomości

mieszkania

działki

pokoje

ogłoszenia