Święta Bożego Narodzenia to najbardziej wyczekiwany czas w roku.

Jednak kiedy to nam przypadnie organizacja świąt dla całej rodziny można nagle uświadomić sobie, że nasze mieszkanie nie dość, że dawno nie było remontowane to jeszcze ma za mało miejsca do przyjęcia gości. Na szczęście nawet w kilka dni można na szybko zmienić wygląd zaniedbanego mieszkania i kupić większy stół.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim potrzebny nam będzie plan. Remonty muszą przebiegać z głową - od najtrudniejszy spraw, do najłatwiejszych robót. Jeśli coś nam cieknie - naprawmy to. Ale tuż przed świętami nie ma sensu wymieniać kafelek w łazience czy remontować całej kuchni. Zwyczajnie nie zdążymy. Zdążymy za to przemalować ściany czy położyć nową okleinę na meblach. Można też zabrać się do wykończenia wnętrz od nowa - zmienić zasłony na praktyczne rolety, na starą sofę dodać kilka ozdobnych poduszek z motywem vintage czy wyrzucić dywan, aby odkryć panele podłogowe. Ponadto wystarczą drobne prace porządkowe i małe przemeblowanie, aby być gotowym na podjęcie gości.

Małe mieszkanie, duży stół

Jeśli zamierzamy przyjąć gości przy stole i spędzimy przy nim cały dzień można po prostu porozstawiać inne meble bardziej przy ścianach i stół wyeksponować na środku. Gdy nie mamy dużego stołu można taki wypożyczyć na okres świąt albo kupić nowy z funkcją rozkładania. Taki rozkładany stół jest bardzo dobrym wyborem, ponieważ szybko z 4 osobowego stołu można zrobić miejsce dla 6-8 osób, potrzebne jednak będą dodatkowe krzesła w zapasie. A gdy nie będzie nam już potrzebny można go po prostu złożyć i odzyskać stracone miejsce w salonie czy jadalni. Ważne, jest aby i to miejsce udekorować odpowiednio, a jeśli wykorzystujemy stary stół, żeby go np. odmalować czy wyczyścić specjalnymi środkami do drewna, aby wyglądał jak nowy.

Zdjęcia naszego reportera

mieszkania

deweloperzy

agencje nieruchomości